Stomatologia w dzisiejszych czasach ma za zadanie nie tylko wyleczyć zęby ale także sprawić by były one ładniejsze. Niezwykle szybki postęp tej dziedziny daje takie możliwości.

Aby sprostać tym oczekiwaniom staramy się zawsze poznać potrzeby naszych pacjentów.

Pomysłów na nowy uśmiech jest wiele. Z pomocą przychodzi DSD czyli komputerowe projektowanie uśmiechu ale również wykonany w pracowni technicznej wax-up czyli symulacja nowego kształtu zębów na modelach gipsowych przeniesiona następnie w gabinecie bezpośrednio na zęby pacjenta jako mock-up. Dzięki tym zabiegom możemy wypróbować „na żywo” czy proponowany kształt zębów będzie pasował do twarzy i czy będzie się podobał właścicielowi.

Zdarza się, że aby uzyskać piękny i harmonijny uśmiech nie wystarczy tylko wykonać piękne licówki czy korony. Pacjenci, którzy się do nas zgłaszają wymagają czasem zmiany kształtu dziąseł czyli ich skrócenia, wydłużenia albo pogrubienia. Dotyczy to np. uśmiechu dziąsłowego, kiedy podczas uśmiechania pokazujemy zbyt dużo dziąseł albo na skutek recesji zęby wydają się zbyt długie. Korekta ta jest niezwykle ważna, aby w efekcie końcowym uzyskać piękną estetykę tzw „biało-czerwoną”.

Zasadą stomatologii jest aby leczyć minimalnie inwazyjnie. Często więc, aby uzyskać dobry efekt estetyczny trzeba włączyć do współpracy lekarza ortodontę. Chodzi o to by ustawić prawidłowo zęby,  aby korekty kształtu były jak najmniejsze.

Warto również przed wykonaniem ostatecznej przebudowy zębów zastanowić się nad ich rozjaśnieniem, ponieważ odbudowy protetyczne czy kompozytowe nie zmieniają swojego koloru.

etapy prac dentystycznychKorekta uśmiechu dziąsłowego. W pierwszym etapie wykonano tzw osteoplastykę aby odsłonić częściowo zasłonięte przez dziąsło korony kliniczne zębów (dziąsła były jak gdyby za długie). Po ok. 3 miesiącach uzyskano całkowite wygojenie tkanek i wykonano licówki porcelanowe aby zamknąć szpary między zębami i skorygować ich kształt.

Stomatologia estetyczna - etapy pracKorekta kształtu zębów za pomocą licówek porcelanowych. Aby pokazać pacjentce nowy kształt zębów wykonano najpierw tzw mock-up. Po akceptacji kształtu w pracowni technicznej przygotowano licówki porcelanowe, które lekarz nakleił na zęby.

Brak zawiązka dwójki prawej. Dwójka lewa bardzo mała. Zęby rozsunęły się i powstały szpary.

Pacjentka nosiła aparat ortodontyczny dzięki czemu zlikwidowano szpary i uzyskano miejsce na prawą dwójkę, którą uzupełniono koroną na implancie. Na lewą dwójkę założono licówkę porcelanową. Zęby po zdjęciu aparatu zostały wybielone.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!
ul. Emilii Plater 11/I71-635 Szczecin
+48 91 829 84 72+48 604 51 57 55
unident@unident.szczecin.pl
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 So: 9:00 - 15:00