O Higienizacji

Biofilm zębowy jest główną przyczyną powstawania próchnicy, chorób przyzębia i zapalenia tkanek wokół implantów. Choroba przyzębia nie ogranicza się tylko do jamy ustnej ale wpływa  także na ogólne zdrowie pacjenta -zwiększa ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, oddechowego lub cukrzycy. Prawidłowa higiena jamy ustnej, w połączeniu z regularną opieką dentystyczną, pozwala utrzymywać biofilm pod kontrolą i gwarantuje dobry ogólny stan zdrowia.

Już w latach 70-tych stworzono podstawy profilaktyki stomatologicznej z badaniami i protokołami klinicznymi opartymi na regularnych zabiegach higienizacyjnych.

Protokół GBT czyli Guided Biofilm Therapy

Uwzględnia zalecenia dotyczące profesjonalnego, mechanicznego usuwania płytki nazębnej  oraz higieny jamy ustnej  w warunkach domowych.

higienizacja gbt

Składa się z kilku etapów podczas których wybarwia się biofilm i złogi kamienia aby łatwiej było je usunąć oraz by móc je pokazać pacjentowi celem lepszego zmotywowania do przestrzegania zaleceń higienicznych.

Podczas właściwego zabiegu stosuje się końcówkę AIRFLOW oraz piasek AIRFLOW Plus, którego głównym składnikiem jest erytrytol oraz chlorhexydyna.

 

biofilm w uzyciu

Przy wielkości ziaren zaledwie 14 μm piasek AIR-FLOW® PLUS jest preparatem o największym stopniu rozdrobnienia w świecie stomatologii. Zaletą tego rodzaju piasku jest wybiórczy, minimalnie abrazyjny spray: możliwość skutecznego usuwania biofilmu przy pozostawianiu nienaruszonych tkanek miękkich i twardych. Ponadto ze względu na słodki smak i łagodny spray, piasek PLUS nadaje się idealnie nie tylko dla dzieci, pacjentów leczonych ortodontycznie i na wizyty kontrolne, ale także dla pacjentów objętych pierwszo- i drugorzędową opieką profilaktyczną oraz periodontologicznym leczeniem podtrzymującym (SPT). Wszystkie te środki razem zapewniają wysoce komfortowe i przyjemne doświadczenia, zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy/higienistek.

Podczas protokołu GBT stosuje się również końcówkę  PERIOFLOW do usuwania biofilmu poddziąsłowego w kieszonkach przyzębnych od 4 do 9mm głębokości oraz kieszonkach wokół implantów. 

PERIOFLOW® to niepowtarzalne rozwiązanie pozwalające na usunięcie biofilmu wokół implantów stomatologicznych:

  • stanowi nieodzowny element postępowania niechirurgicznego przed zabiegami chirurgicznymi oraz w zakresie pielęgnacji implantu
  • dzięki łatwemu dostępowi w unikalny sposób umożliwia pielęgnację implantów, mostów i uzupełnień oraz umożliwia oczyszczanie cementu korzeniowego bez ryzyka jego uszkodzenia
  • zabieg PERIOFLOW® z piaskiem PLUS może być bezpiecznie i komfortowo stosowany na każdej powierzchni implantu, każdej tkance miękkiej i każdym materiale odtwórczym
  • dzięki połączeniu plastikowej dyszy z piaskiem PLUS zabieg nie niesie z sobą ryzyka zarysowania łączników implantów i koron.

biofilm

Po użyciu AIRFLOW®  pozostały kamień nad i pod dziąsłowy  usuwa się przy pomocy skalera PIEZON® NO PAIN z końcówką PS. Zastosowana jest tutaj najnowocześniejsza technologia, pozwalająca na minimalnie inwazyjne usuwanie twardego kamienia z obszarów nad i pod dziąsłowych. 

Po właściwym oczyszczeniu zębów kontrola ubytków, wczesnych plam próchnicowych, nawisów wypełnień czy innych anomalii jest dużo łatwiejsza.

Wizyta kończy się fluoryzacją zębów aby zapobiec nadwrażliwości i wzmocnić szkliwo oraz ustaleniu wizyt kontrolnych.

Najważniejszą rzeczą w zapobieganiu chorób przyzębia i próchnicy jest właściwa pielęgnacja jamy ustnej w domu oraz wizyty kontrolne minimum co 6 miesięcy.

higienizacja

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!
ul. Emilii Plater 11/I71-635 Szczecin
+48 91 829 84 72+48 604 51 57 55
unident@unident.szczecin.pl
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 So: 9:00 - 15:00