Kompleksowa odbudowa zgryzu.

Wielkim problemem dzisiejszych czasów u wielu pacjentów są mocno starte zęby.
Przyczyn starcia jest wiele a do najpopularniejszych należy bruksizm, braki zębowe powodujące nadmierne ścieranie pozostałych w jamie ustnej zębów czy wady ortodontyczne.
Jeśli tylko istnieje możliwość leczenia ortodontycznego zawsze warto od tego zacząć. W pozostałych sytuacjach często wykonujemy u naszych pacjentów tzw deprogramatory aby odnaleźć właściwe położenie żuchwy w stosunku do szczęki i przyzwyczaić ich do innej, nowej wysokości zwarcia.

Służy do tego np. deprogramator Koisa albo szyna Michigan. Nowy kształt i wysokość zębów zostaje następnie zaprojektowany w pracowni technicznej na modelach gipsowych za pomocą wosku (wax-up) lub na modelach cyfrowych. Następnie starte powierzchnie zębów bocznych odbudowuje się za pomocą materiałów kompozytowych bezpośrednio w ustach pacjentach albo odpowiednio przygotowanymi w pracowni technicznej nakładami lub koronami. Zniszczone lub starte zęby przednie można odbudować na wiele sposobów w zależności od sytuacji i oczekiwań pacjenta. Wykorzystujemy do tego licówki kompozytowe lub porcelanowe albo korony pełnoceramiczne.

Na koniec zabezpieczamy naszych pacjentów szyną ochronną aby efekt leczenia utrzymał się jak najdłużej. Zalecamy również masaże mięśni żwaczy np. masaż kobido, który daje rewelacyjny efekt rozluźnienia.

Pacjent przed odbudową zgryzu
WAX-UP czyli symulacja w wosku nowego kształtu i wysokości zębów

wax-up, czyli symulacja w wosku nowego kształtu i wysokości zębów dolnych

Odbudowany zgryz pacjenta

Odbudowany zgryz

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!
ul. Emilii Plater 11/I71-635 Szczecin
+48 91 829 84 72+48 604 51 57 55
unident@unident.szczecin.pl
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 So: 9:00 - 15:00