Implanty zębowe

Implanty zębowe to obecnie najnowocześniejszy sposób na odtworzenie utraconych zębów lub na poprawę utrzymania protez. Odpowiednio pielęgnowane mogą służyć przez wiele lat wyglądając i funkcjonując jak własne zęby. Są alternatywą dla szlifowania zębów pod mosty czy do wykonania protez, które trzeba zdejmować. Natomiast w sytuacjach, kiedy pacjent ma protezy całkowite można w znaczący sposób poprawić ich utrzymanie w jamie ustnej.

Wszczepianie implantów

Wszczepienie implantów zawsze poprzedzone jest dokładną diagnostyką. Następnie lekarz ocenia czy pacjent ma wystarczającą ilość kości potrzebnej do implantacji. Czasem niezbędne są dodatkowe zabiegi regeneracyjne czyli tzw. augmentacja kości albo podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift). Każdy przypadek jest szczegółowo omawiany z pacjentem.

W zależności od sytuacji możemy na implantach zaprojektować pojedynczą koronę, most odbudowujący kilka zębów albo odtworzyć wszystkie brakujące zęby.

W przypadku bezzębia przyjmuje się, że wszczepienie 6-8 implantów w szczęce i minimum 4 implantów w żuchwie pozwala na wykonanie mostu osadzonego na stałe.

Proteza Bio-HPP

Natomiast 4 implanty w szczęce albo 2 w żuchwie wystarczą do wykonania tzw protezy overdenture ( OVD). Są to protezy z mocno ograniczona płytą podniebienną w przypadku szczęki, które utrzymują się na implantach dzięki przeróżnym systemom łączącym, z których najpopularniejsze to novaloki, lokatory czy belki oraz magnesy, korony teleskopowe czy kulki.

Korony i mosty osadzone na implantach montuje się za pomocą łączników, które mogą być wykonane z tytanu albo cerkonu. Podobnie jest z koronami, które mogą być wykonane na podbudowie metalowej lub cerkonowej licowanej porcelaną albo wykonane z samego cerkonu tzw pełnokonturowego. W każdej sytuacji klinicznej staramy się tak dobierać metodę, aby była najlepsza dla konkretnego przypadku. Jednak ze względu na bardzo szybko rozwijające się technologie CAD/CAM preferujemy prace pełnoceramiczne, bez podbudowy metalowej, które perfekcyjnie naśladują własne zęby pacjenta i pięknie integrują się z sąsiednimi zębami.

W naszym gabinecie w Szczecinie stosujemy implanty szwajcarskiej firmy Straumann, jednej z najdłużej istniejącej na rynku implantów.

Brak zawiązka dwójki górnej prawej. Lewa dwójka bardzo mała. Aparatem ortodontycznym odtworzono miejsce na implant i koronę po lewej stronie. Zastosowano implant firmy Straumann z koroną porcelanową.

novaloki

Całkowity brak zębów w żuchwie. Pacjentka miała bardzo duże trudności z noszeniem protezy. Dzięki wszczepieniu dwóch implantów i systemowi novalok firmy Straumann wykonano protezę overdenture, która w znaczący sposób poprawiła komfort życia pacjentki.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!
ul. Emilii Plater 11/I71-635 Szczecin
+48 91 829 84 72+48 604 51 57 55
unident@unident.szczecin.pl
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 So: 9:00 - 15:00