Leczenie periodontologiczne obejmuje zarówno leczenie zapaleń dziąseł jak i zapaleń przyzębia.

Pacjenci, którzy się do nas zgłaszają często wymagają kompleksowego podejścia, które zawsze zapoczątkowuje gruntowna higienizacja (tzw faza higienizacyjna). Dopiero po opanowaniu stanu zapalnego dzięki dokładnemu usunięciu biofilmu i kamienia nazębnego oraz odpowiedniej motywacji i edukacji pacjenta możemy przejść do kolejnej fazy zwanej korekcyjną.

W tej fazie można wykonywać zabiegi regeneracyjne kości, przywracać właściwe ustawienie zębów, które często ulegają przemieszczeniu, planować leczenie protetyczne czy implantologiczne.
Kluczowe w tej fazie jest przywrócenie właściwej funkcji naszym zębom.

Kolejnym etapem, chyba najważniejszym w terapii jest przejście do tzw fazy podtrzymującej. Bez tej fazy nawet najbardziej zaawansowane zabiegi nie przyniosą oczekiwanych efektów.

Staramy się zawsze zmotywować naszych pacjentów do dbania o właściwą higienę jamy ustnej, ustalamy harmonogram wizyt kontrolnych – na początku częściej, później troszkę rzadziej. Tłumaczymy charakter tej podstępnej choroby aby włączyć pacjentów w proces leczenia, ponieważ tylko w ten sposób można wspólnie osiągnąć najlepsze efekty.

etapy leczenia choroby przyzębia

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!
ul. Emilii Plater 11/I71-635 Szczecin
+48 91 829 84 72+48 604 51 57 55
unident@unident.szczecin.pl
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 So: 9:00 - 15:00