Periodontologia

Leczenie periodontologiczne obejmuje zarówno leczenie zapaleń dziąseł jak i zapaleń przyzębia.

Leczenie periodontologiczne

Pacjenci, którzy się do nas zgłaszają często wymagają kompleksowego podejścia, które zawsze zapoczątkowuje gruntowna higienizacja (tzw faza higienizacyjna). Dopiero po opanowaniu stanu zapalnego dzięki dokładnemu usunięciu biofilmu i kamienia nazębnego oraz odpowiedniej motywacji i edukacji pacjenta możemy przejść do kolejnej fazy zwanej korekcyjną.

Regeneracja kości i ustawianie zębów

W tej fazie można wykonywać zabiegi regeneracyjne kości, przywracać właściwe ustawienie zębów, które często ulegają przemieszczeniu, planować leczenie protetyczne czy implantologiczne.
Kluczowe w tej fazie jest przywrócenie właściwej funkcji naszym zębom.

Faza podtrzymująca

Kolejnym etapem, chyba najważniejszym w terapii jest przejście do tzw fazy podtrzymującej. Bez tej fazy nawet najbardziej zaawansowane zabiegi nie przyniosą oczekiwanych efektów.

Staramy się zawsze zmotywować naszych pacjentów do dbania o właściwą higienę jamy ustnej, ustalamy harmonogram wizyt kontrolnych – na początku częściej, później troszkę rzadziej. Tłumaczymy charakter tej podstępnej choroby aby włączyć pacjentów w proces leczenia, ponieważ tylko w ten sposób można wspólnie osiągnąć najlepsze efekty.

etapy leczenia choroby przyzębia

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!
ul. Emilii Plater 11/I71-635 Szczecin
+48 91 829 84 72+48 604 51 57 55
unident@unident.szczecin.pl
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 So: 9:00 - 15:00