Dentysta Szczecin, wybielanie zębów Szczecin, implanty Szczecin

Specjalistyczny Gabinet Dentystyczny w Szczecinie

 

Profilaktyka

ProfilaktykaCelem profilaktyki stomatologicznej jest zapobieganie chorób zębów i dziąseł. 
Badanie profilaktyczne pomaga wykryć próchnicę zębów w jej początkowym stadium rozwoju oraz zapobiega dalszym konsekwencjom nie leczonych zębów.

SCALING


Do profilaktyki należy również usuwanie kamienia nazębnego czyli scaling 
Jest to zabieg polegający na usuwaniu kamienia nad i poddziąsłowego, przeprowadzany za pomocą skalera ultradźwiękowego i kiret ręcznych. Jest to zabieg bezbolesny, jedynie w przypadku nadwrażliwości możliwe jest odczuwanie lekkiego dyskomfortu.

LAKOWANIE ZĘBÓW

Przeprowadzane u dzieci około 6 roku życia (po wyrznięciu szóstek). Polega na pokryciu powierzchni zębów trzonowych płynnym materiałem z fluorem, dzięki czemu bruzdy na powierzchni żującej (wąskie i głębokie) są czasowo zabezpieczone przed próchnicą.

LAKIEROWANIE ZĘBÓW


Uzupełnieniem tych zabiegów jest lakierowanie zębów, czyli wcieranie w powierzchnię zębów lakierów fluorkowych, które wzmacniają szkliwo. Zabieg przeprowadzany jest zarówno u dzieci jak i dorosłych. Regularne lakierowanie zębów zapobiega próchnicy i znosi nadwrażliwość.


FLUORYZACJA KONTAKTOWA


Jest to jedna z popularniejszych metod wzmacniania szkliwa. Na powierzchnię zębów aplikuję się preparat fluorkowy w postaci: żelu lub pianki. Preparat nanoszony jest na specjalne łyżki, które następnie nakłada się na zęby na około 5 minut.